Заступник голови Закарпатської обласної ради, депутат від ПП “Європейська Солідарність “Василь Дем’янчук: На Закарпатті воїни матимуть змогу отримати послуги із зубопротезування безкоштовно

Зубопротезування доступне громадянам, які мають право згідно із Законом України про статус ветеранів війни. Це стосується осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій. 

Про це йшлося, 20 березня, під час брифінгу, участь у якому узяли заступник голови Закарпатської обласної ради Василь Дем’янчук та голова профільної комісії обласної ради, депутатка від ПП “Європейська Солідарність” Ольга Олексик. 

 Послуги з проведення зубопротезування надаються різними медичними закладами та фізичними особами підприємцями, які мають відповідну ліцензію. Для отримання послуги зубопротезування заявник повинен вибрати медичний заклад і подати письмову заяву до профільного департаменту ОВА. Реєстрація заявників проводиться в електронному форматі. До заяви потрібно додати копії документів, що підтверджують статус заявника. Послуги надаються відповідно до чинного законодавства, а договори укладаються між департаментом та надавачами послуг. Відшкодування витрат за надані послуги здійснюється на підставі укладеного договору. 

Крім того, варто відзначити, що для цієї послуги передбачені кошти із обласного та державного бюджету. Витрати за надані послуги зубопротезування можуть бути відшкодовані у межах обласного бюджету, але не більш як 10 тисяч гривень на рік за кожного заявника. На ці цілі з обласного бюджету передбачено 1,5 млн грн. Учасники брифінгу наголосили, що сума буде збільшуватися у зв’язку із можливим подорожчанням матеріалів та надання послуг. 

Зазначалося, що Проєкт реалізовуватиметься додатково до Програми медичних гарантій та буде фінансуватись за окремою бюджетною програмою, розпорядником якої стане Національна служба здоров’я України. Для цього в державному бюджеті на 2024 рік виділено 750 млн грн відповідно до Постанови КМУ №212 «Деякі питання реалізації пілотного проєкту щодо зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».