Іванна Климпуш-Цинцадзе: Україна очікує найчеснішої, найкращої оцінки від європейських партнерів, тому зі свого боку має показати таку ж чесність і відкритість

Голова парламентського Комітету з питань інтеграції України до Євросоюзу Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з естонськими колегами та взяла участь в Accession Exchange Forum, де обмінюються думками та досвідом приєднання до ЄС.

Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook.

«Багато говорили про виконання семи вимог європейської сторони, якими супроводжувалося надання нам кандидатства на вступ. Бачу в цьому процесі дві важливі проблеми з обох боків, – написала, зокрема, народна депутатка України. –

З боку Єврокомісії бракує зрозумілих і чітких індикаторів того, що саме від нас очікується у зв’язку з виконанням цих вимог. Деякі вимоги прописані досить загально, так, що виконувати чи покращувати їх можна до безкінечності. Із досвіду отримання безвізу ми пам’ятаємо, що завжди існувала спокуса з боку ЄС додати ще щось до уже заявлених вимог. І дуже добре, що у нас на той час була джентельменська угода з Єврокомісією, що до 144 вимог, які ми мали, нічого більше не додаватимуть. Сьогодні такої угоди, на жаль, у нас немає.

З нашого ж боку проблема в чесності та якості виконання. Ми сподівалися, що під час цієї страшної війни не буде місця для маніпуляцій, але все таки вони залишаються. Коли було оголошено конкурс на посаду очільника НАБУ — перед тим змінили правила участі в цьому конкурсі. І коли треба змінити правила відбору суддів Конституційного Суду, відповідно до семи вимог, — найперше призначається кандидат від Парламенту, від керівної партії, і лише тоді відбувається зміна правил. Так не піде, бо Україна очікує найчеснішої, найкращої оцінки від європейських партнерів, тому зі свого боку має продемонструвати таку ж чесність і відкритість».