В Ужгороді відбулася відкрита дискусія щодо згуртованості населення

Сьогодні, в понеділок, 19 квітня, в Ужгороді відбулася відкрита панельна дискусія за участі представників влади та громадськості «Закарпаття у прагненні до розвитку та згуртованості: що мають зробити влада та громадянське суспільство».

Участь у ній, зокрема, взяли народна депутатка України з фракції «Європейська Солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе та заступник голови Закарпатської обласної ради, депутат від партії «Європейська Солідарність» Денис Ман.

 Так, Денис Ман розповів присутнім про розробку стратегії Закарпаття до 2027 року, в розробці якої брав безпосередню участь. А також зупинився на яскравих прикладах, що згуртовують суспільствов області: 

  • Обласний конкурс стартапів, який минулого року отримав додаткове фінансування від #USAID і показує швидкий результат.
  • Центр культурних меншин – важливим аспектом соціальної згрутованості населення області є рівні можливості для всіх культурних та національних меншин, що проживають в області.
  • Агенції регіонального розвитку – це інструмент, який сьогодні слід активно застосувати в регіоні. Навколо таких інституцій, де є досвід, практика, ідеї та проекти, об’єднуються люди, що надзвичайно важливо в нашій людиноцентричній стратегії.

Щодо досвіду Закарпатських громад, то Денис Ман навів приклади Полянської ТГ, навколо якої формується добра згуртованість громад щодо вирішення питання зі сміттям, та Батівської, де має бути сформований промисловий кластер.

«Безумовно, що з точки зору консолідації бізнесу кращою практикою згуртованості має стати автокластерна ініціатива», – відзначив депутат.