Парламент повинен створити незалежну ТСК для розслідування “справи вагнерівців” – заява фракції

Фракція “Європейська Солідарність” у Закарпатській обласній раді оприлюднила заяву, в якій вимагає сторення незалежної тимчасової слідчої комісії у Верховній раді України для розслідування “справи вагнерівців” та ймовірної державної зради:

Розвиток громадянського суспільства в Україні сьогодні знаходиться на тому рівні, коли наші громадяни чітко розуміють, де їх обманюють та де їм не договорюють.

Ситуація, що склалася навколо «справи вагнерівців», викликає в соціумі більше запитань, ніж ми можемо знайти відповідей на них. Коли в медіа з’явилися перші повідомлення про те, що Офіс Президента України може бути причетний до зриву надскладної операції із затримання вбивць українських військових, ми всі відверто засумнівалися в тому, що це дійсно так.

Нагадаємо, за інформацією, поширеною відомими українськими журналістами, група «вагнерівців» отримала квитки на авіарейс з Мінську до Стамбулу і була готова відлітати. За задумом літак мав здійснити екстрену зупинку в Києві, де б злочинці й були затримані українськими спецслужбовцями. Однак в останній момент вони дізналися про операцію і не сіли на рейс. Як стверджували ЗМІ, витік інформації стався з найближчого оточення президента Зеленського.

Попри всю неоднозначну політику, яку проводить Офіс Президента Зеленського, не хотілося б вірити в те, що на найвищому державному рівні відбулася зрада українських спецслужбовців, міжнародних партнерів, пам’яті загиблих у російсько-українській війні українців та, власне, всієї України.

Та все ж наступні дії влади розвіюють наші сумніви. Спочатку звільняють з посади начальника Головного управління розвідки Міноборони Василя Бурбу, який заявив, що СБУ зобов’язана відкрити розслідування за статтею «державна зрада», далі «монобільшість» відмовляється утворити у Верховній Раді України тимчасову слідчу комісію, що мала б неупереджено визначити причетність Президента Володимира Зеленського та його оточення до витоку інформації, а тоді з’являється інформація про те, що відома міжнародна група журналістів-розслідувачів BellingCat має докази причетності української влади до можливої зради інтересів держави. Імідж останніх не варто піддавати сумніву, оскільки вони перші зуміли довести, що літак МН-17 над Донбасом був збитий російськими військовими з російської ракетної установки.

У цивілізованій державі з парламентсько-президентською формою правління розслідуванням на рівні вищого законодавчого органу є нормою, а присутність у складі тимчасової контрольної комісії представників усіх політичних сил такого органу дозволила би зняти більшість питань.

Відверте небажання підтримати таку ініціативу може свідчити про той факт, що в Україні «слуги» спільно з ОПЗЖ намагаються просто зробити видимість розслідування. Складно уявити собі, що замість створення комісії в справі «вагнерівців» пропонують створити тимчасову комісію, яка б розслідувала і її, і достовірність плівок Медведчука-Суркова, а заступником голови запропонували Нестора Шуфрича, представника проросійської партії та найближчого соратника кума Путіна Медведчука. Іншими словами, розслідувати справи, які стосуються російського впливу в Україні, буде людина, зацікавлена у провалі такої роботи!

На нашу думку, це банальна спроба «слуг» та ОПЗЖ заговорити та розчинити розслідування обставин злиття інформації росіянам. Тимчасова комісія у Верховній Раді – це, насамперед, інструмент опозиції. Влада давно могла провести розслідування ймовірної державної зради за допомогою СБУ та Офісу Генпрокурора, якби мала таке бажання.

У зв’язку з цим, фракція “Європейська Солідарність” в Закарпатській обласній раді вимагає створення окремої ТСК ВРУ щодо справи «вагнерівців». Не можна розчиняти цю тему серед розслідування інших плівок. Ми підтримуємо також створення тимчасових комісій щодо розслідування вбивства журналіста Шеремета та щодо зловживань на боротьбі з пандемією, про що влада також не бажає відкрито спілкуватися зі своїм суспільством.