Ужгородці заслуговують на якісні вакцини та інформування – заява фракції

Фракція “Європейська Солідарність” в Ужгороді озвучила на сесії міськради заяву стосовно ситуацію з захворюваністю на ковід у місті та вакцинацією ужгородців:

Минулий тиждень приніс Ужгороду черговий страшний рекорд – 23 ужгородці померли від наслідків вірусу всього протягом семи діб, зареєстровано 645 нових випадків захворювань. Абсолютно зрозуміло, що офіційні дані не показують реальної картини – насправді хворих набагато більше.

Вже більше трьох тижнів місто Ужгород та вся Закарпатська область перебувають у червоній карантинній зоні, введення якої, до речі, вимагала фракція «Європейської Солідарності» в Закарпатській обласній раді, реагуючи на крик допомоги медиків, які більше не справляються з жахаючою кількістю хворих. Однак така запізніла реакція влади видимих результатів поки що не дала.

Ситуацію може виправити лише масова вакцинація населення, але Центральна влада її провалила.Велика подяка нашим лікарям, мобільній бригаді з вакцинації Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги, які сумлінно, відповідально працюють і вакцинували вже 810 осіб.Станом на 24 березня до України завезено всього вакцин на 250 тисяч осіб. Навіть разом із китайською вакциною, яка нещодавно прибула, цього катастрофічно бракує. За найоптимістичнішим сценарієм до кінця року буде прищеплено не більше 10% громадян, тому про колективний імунітет говорити не доводиться.

Нині ми бачимо, як влада намагається змістити акценти на те, що населення саме не хоче вакцинуватися. Але ж тільки через додаток «Дія» на щеплення вже зареєструвалися сотні тисяч українців, однак коли вони отримають імунітет проти Covid-19, сказати не зможе ніхто. А відмови від вакцинації, включно з дуже великою кількістю медичних працівників, свідчать, насамперед, про брак інформаційної кампанії влади.

У зв’язку з цим, фракція «Європейської Солідарності» в Ужгородській міській раді вимагає проведення повноцінної професійної інформаційної кампанії серед мешканців України щодо необхідності масової вакцинації заради набуття колективного імунітету від коронавірусу, забезпечення достатньою кількістю якісних вакцин, підтверджених цивілізованим світом, та сміливості від влади, яка нарешті візьме на себе відповідальність за здоров’я громадян.