Влада повинна провести інформаційну кампанію та забезпечити країну якісними вакцинами – заява

Фракція “Європейська Солідарність” у Закарпатській обласній раді оприлюднила заяву стосовно ситуації з захворюваність на ковід та вакцинації у регіоні:

“Минулий тиждень приніс Закарпаттю черговий страшний рекорд – 102 наші земляки померли від наслідків вірусу всього протягом семи діб, зареєстровано 2987 нових випадків захворювань.

Абсолютно зрозуміло, що офіційні дані не показують реальної картини – насправді хворих набагато більше. Вже більше трьох тижнів Закарпаття перебуває у червоній карантинній зоні, введення якої, до речі, вимагала фракція «Європейської Солідарності» в Закарпатській обласній раді, реагуючи на крик допомоги медиків, які більше не справляються з жахаючою кількістю хворих. Однак така запізніла реакція влади видимих результатів поки що не дала.

Ситуацію може виправити лише масова вакцинація населення, але центральна влада повністю її провалила та перетворила на профанацію. Станом на 24 березня до України завезено вакцин на 250 тисяч осіб. Навіть разом із китайською вакциною, яка нещодавно прибула, цього катастрофічно бракує.

За найоптимістичнішим сценарієм до кінця року буде прищеплено не більше 10% громадян, тому про колективний імунітет говорити не доводиться. На Закарпатті, станом на 27 березня, провакциновано всього 5714 осіб. Нині ми бачимо, як влада намагається відвернути увагу від свого провалу вакцинної кампанії, зміщуючи акценти на те, що населення, мовляв, саме не хоче вакцинуватися. Справжня картина зовсім інша. Лише через додаток «Дія» на щеплення вже зареєструвалися сотні тисяч українців, однак коли вони отримають імунітет проти Covid-19, сказати не зможе ніхто. Водночас, за повідомленням Міністерства охорони здоров’я, близько 900 доз Ковішілду довелося просто викинути.

А відмови від вакцинації, включно з дуже великою кількістю медичних працівників, свідчать насамперед про провальну інформаційну кампанію влади. В такій ситуації вважаємо неприпустимими та безвідповідальними спроби офісу президента перекласти відповідальність за провали на органи місцевого самоврядування та опозицію.

Відповідальність за приречення країни на епоху карантинів та локдаунів несе центральна влада та особисто президент Зеленський. «Червона зона» Закарпаття та інших регіонів країни – це результат непрофесійності і непридатності керувати країною.

В зв’язку з цим фракція «Європейської Солідарності» в Закарпатській обласній раді вимагає проведення повноцінної професійної інформаційної кампанії серед мешканців України щодо необхідності масової вакцинації заради набуття колективного імунітету від коронавірусу, забезпечення достатньою кількістю якісних вакцин, підтверджених цивілізованим світом, та сміливості від влади, яка нарешті припинить шукати крайніх та візьме на себе відповідальність за здоров’я громадян.