Міжгірська районна лікарня отримала кисневий концентратор від Фонду Порошенка

Ще один кисневий концентратор від Фонду Петра Порошенка минулої п’ятниці був доставлений до Міжгірської районної лікарні.

Цей медзаклад активно займається лікуванням хворих на ковід і приймає хворих не лише з Міжгірської та навколишніх територіальних громад, але й із сусідніх районів. За словами Руслана Бальція, в.о. генерального директора лікарні, ситуація у них досить напружена, але медики справляються і про колапс говорити наразі не доводиться.

«Практично всі ліжка зайняті важкими кисневозалежними хворими. І вони продовжують поступати. Якоїсь стабілізації ми поки що не спостерігаємо. Але є надія, що зараз, з покращенням погодних умов, кількість хворих зменшиться. Зараз ми забезпечені всім в повному обсязі, тому боремося, справляємося. Сказати, що нам загрожує колапс, на щастя, не можна. Поки що жоден хворий, який поступив до нас, не доставлявся в інші райони», – розповів він.

Пан Руслан каже, що в такій ситуації цінна будь-яка підтримка, тож новий кисневий концентратор прийняли з великою вдячністю:

«Це надзвичайно цінна частина лікування наших важких хворих. Кожна така допомога, як цей подарунок, який ми отримали від Фонду Порошенка, нам дуже в нагоді. Конденсатор двохконтурний і зможе допомагати двом пацієнтам одночасно. Це врятовані два життя на добу. Тобто це десятки врятованих пацієнтів».

Кисневий концентратор Міжгірській лікарні передали керівник Хустської районної та міської організацій партії «Європейська Солідарність» Андрій Андрющенко та депутат Хустської районної ради від фракції «ЄС» Михайло Бойко.  

Як розповів пан Михайло, хоча коронавірус у районі пішов трохи на спад, однак кількість хворих, зокрема й важких, ще досить висока. Так, у Міжгірській лікарні кількість пацієнтів перевищила кількість ліжко-місць. Тож допомога від Фонду дуже доречна.  

«Сьогодні ми доставили в лікарню кисневий концентратор від Фонду Петра Порошенка. Наскільки нас поінформували, він вже у хворого і полегшує йому дихання. Лікарі проводять колосальну роботу і я їм дуже вдячний за це. Ми обов’язково подолаємо цю хворобу», – наголосив він.

Представники місцевої влади також подякували Фонду Порошенка за подарунок лікарні. Хворих ще доволі багато, і допомога їм необхідна. Крім того, тут сподіваються на успіх вакцинації.  

«На минулому тижні в нас розпочалася вакцинація. Поки що люди вакцині не дуже довіряють, однак першими були провакциновані лікарі, а також голова нашої територіальної громади, начальник відділу освіти, показуючи приклад, що вакцинуватися необхідно, – розповів перший заступник селищного голови Іван Кость. – Вони закликали людей також не боятися щеплень та обов’язково вакцинуватися. Нам потрібно розірвати це коло захворювань, ми повинні нарешті виходити з карантину і приступати до нормальної роботи».