Фракція «Європейська Солідарність» у Закарпатській обласній раді підготувала звернення до влади щодо ситуації з Covid-19 в області

Фракція «Європейська Солідарність» у Закарпатській обласній раді підготувала проєкт рішення про звернення депутатів облради до президента та прем’єр-міністра України щодо вжиття невідкладних заходів із висвітлення програми дій, пов’язаної із проведенням імунізації (вакцинації) населення проти коронавірусної хвороби COVID-19.

Звернення стосується необхідності проведення інформаційної роботи стосовно вакцинації населення, роз’яснення необхідності загального щеплення. У лютому Закарпатська область знову опинилася серед лідерів в антирейтингу регіонів по госпіталізації та за кількістю летальних випадків серед населення, тому необхідно вживати термінові заходи по захисту громадян від подальшого поширення пандемії.

«Однією із таких дій мають стати заходи з проведення вакцинації серед населення. Зважаючи на прийняття низки заходів, у тому числі і затвердження плану імунізації населення від COVID-19 Міністерством охорони здоров’я, існує необхідність популяризації серед українців програми дій, пов’язаної із проведенням імунізації (вакцинації) населення проти коронавірусної хвороби COVID-19», – йдеться у пояснювальній записці до проекту рішення».«На жаль, останнім часом ведеться активна інформаційна кампанія проти щеплень. І ця боротьба має певний успіх. Хоча саме вакцинація – одне з найбільших досягнень медицини минулого століття, що врятувало мільйони людських життів на планеті. Саме доказовій медицині і вакцинації ми завдячуємо успішною боротьбою зі всіма попередніми епідеміями, яких було чимало, – пояснює Ольга Олексик, голова комісії з питань охорони здоров’я Закарпатської обласної ради. – Тому влада повинна не лише організувати процес і забезпечити якісними вакцинами з рівінодоступністю для усіх хто цього потребує, але й спростовувати фейки, які стосуються вакцинування, вести роз’яснювальну роботу, переконувати людей в необхідності щеплень. Тому що від цього залежить, кількість хворих на коронавірус, поширеність цього захворювання і, на жаль, кількість смертей. Сподіваюся що здоровий глузд і відповідальність один перед одним переможе у боротьбі з фейками і спланованою дезінформацією».

Проєкт рішення вже зареєстрований та розміщений на сайті Закарпатської обласної ради. Він буде розглянутий на найближчому засіданні ради наприкінці лютого.