Впровадження європейських стандартів медицини для кожного повинно стати пріоритетом для влади

До команди «Європейської солідарності» Закарпаття долучилася Ольга Олексик — обласний ендокринолог, завідувачка відділенням ендокринології обласної лікарні.

Ольга Олексик: «Приєднання до «Європейської Солідарності» стало логічним кроком для мене. Ідеологічно ця партія найближча як мені, так і моїм рідним.

З великою повагою ставлюся до лідерів «ЄС», які довели відданість інтересам України не словом, а ділом.

Я – практикуючий лікар і відчуваю проблеми медицини щодня, безпосередньо зіштовхуючись з ними в своїй роботі. Часто і пацієнти, і лікарі стають заручниками низької ефективності та недосконалості існуючої системи.

Тому моя ціль – звернути увагу влади на проблемах медицини області, зробити пріоритетним їх вирішення, реалізуючи конституційне право громадян. Запорукою успішної реалізаціїі медичної реформи на місцях є активна позиція та відповідальність місцевої влади.

Забезпечення людей з хронічними захворюваннями життєво необхідними ліками має бути безперебійним, а не по залишковому принципу. Перелік медикаментів повинен визначатися лише фаховими лікарями, враховуючи сучасні медичні настанови і спираючись на принципи доказової медицини.

Ефективна співпраця місцевої влади з громадськими та волонтерськими організаціями значно покращить контроль за використанням коштів, передбачених для охорони здоров’я.

Викликом часу для всього світу стала «Коронавірусна криза», яка виявила слабкі ланки і безліч проблемних питань в системі охорони здоров’я, які потрібно враховувати і вчасно вирішувати для уникнення ризиків для здоров’я і життя наших громадян.

Нам усім необхідно йти в ногу з часом і впроваджувати міжнародні стандарти та Європейський досвід в системі охорони здоров’я на Закарпатті”.