Уряд повинен профінансувати програму підтримки гірських територій – Денис Ман

На останній сесії Закарпатської обласної ради з ініціативи команди «Європейської Солідарності» депутати проголосували за звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою виправити несправедливість та розпочати фінансування Державної програми підтримки гірських територій.

«Це дозволить по-справжньому підтримати горян, що стикаються з паводками та селевими потоками, гіршими за якістю дорогами, ніж їх мають низинні території, стимулюватиме розвиток бізнесу в горах, вирівняє існуючі диспропорції в розвитку гірських та низинних територій», – каже депутат облради Денис Ман.

«У попередні два роки ми активно працювали над Державною програмою підтримки гірських територій, і отримали її, однак Уряд не подбав про фінансування цього документу, а отже розвиткові заходи з підтримки традиційних карпатських промислів, як от вівчарства, лозоплетіння, гірського туризму тощо залишилися поза увагою держави», – нагадує представник «Європейської Солідарності». – Ми живемо в складному і водночас дуже привабливому економічному регіоні. Однак слабкий розвиток інфраструктури, недостатня інвестиційна привабливість, навантаження на бізнес не дозволяють Карпатам стати економічним дивом України».