Депутатка обласної Ради від фракції партії “Європейська солідарність” Ірина Мацепура рішуче виступає проти планів ліквідації Рахівського району.Ось що вона написала на своїй сторінці у Фейсбук.

Депутатське. Взяла участь в позачерговій сесії Рахівської районної ради. Розглядалося питання децентралізації та потенційного укрупнення районів. Якщо чотири об`єднані територіальні громади в районі: Великобичківська, Рахівська, Богданська і Ясінянська не викликають дискусій, то можливість зникнення Рахівського району людей турбує. Наш район має 90 тисяч мешканців, є найбільш високогірним, з великими відстанями і поганою дорожною мережею.
В зв`язку з цим, основним питанням є можливість створення районного госпітального округу, щоб жителі району могли вчасно отримувати медичну допомогу.
У своєму виступі я відзначила, що нинішня система державного управління була повністю зкопійована з радянської і до нашого часу втратила вже свою актуальність і є неефективною. Реформа децентралізації основою своєю має дати громадам свободу і відповідальність у своєму розвитку, позбавити інфантильності і очікування, що хтось з Києва приїде і створить економіку та прибере сміття. Всі питання повинні вирішуватися в громаді: від вирішення за які гроші живе і розвивається громада і до отримання будь якого документу, нарахування пенсії, інших соціальних виплат.
Також нам необхідно пам`ятати, що світ дуже різко змінюється, вже не буде громіздких органів управління, контролю і т д, буде більше цифрових можливостей.
Район не повинен триматися управлінських структур, як основи функціонування території, треба створювати привабливість не знаходженням на них різних фондів зайнятості чи соцстраху, а його економікою, культурою, впорядкованими історичними та рекреаційними місцями та всім іншим, що створює для нас робочі місця та приваблює гостей.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*